Balkantitul.jpg

MOJEHORY

...blog o cestách po horách a nehorách. Conny & ALena & Petr

Motto

........život není vysilujícím během po stále zrychlujícím eskalátoru, s odškrtávaním  nekonečné řady povinností, za jejichž pečlivé plnění čeká stejná odměna, jako všechny ostatní  -  smrt......  (s využitím textu Dana Kierana v knize Líný cestovatel) 
"Spěchající muž je mrtvý muž"  arabské přísloví

Velikonoční ostrovy (Kvarnerské) 2016

25. - 29.března 2016
Po loňském úspěšném Velikonočním Chorvatském výletu, jsme letos neodolali a vyrazili opět. Mírně nám pomohli poslanci, když odhlasovali další svátek a tak stačilo přidat ještě jeden den a bylo to….tedy ne že bychom tam eventuálně nezůstali déle, ale to je třeba ještě domyslet a doladit J
Kemp Mali

Kemp Mali

:-)

:-)

Jako základnu jsme opět vybrali Krk a Bašku na něm. Krk je z ostrovů nejdostupnější, ca 9 a půl hoďky pohodové jízdy, není třeba čekat na trajekt, poněvadž tam vede most, téměř až na Krk je to po dálnici, takže relativní pohoda. Na přespávání jsme na Krku opět zvolili kempík Mali (oproti loňsku mírně podražili).
Na Mesjac :-)

Na Mesjac :-)

Na Platu

Na Platu

Večerní pohodka

Večerní pohodka

Na Cresu

Na Cresu

A tak jsme nejdřív vyrazili na pěší výlet na Plato Mjeseca nad Baškou…poté se přesunuli na ostrov Cres, kde jsme „dobyli“ kopec Helm kousek od Lubenice a otestovali kemp Lopari mezi Osorem na Cresu a Nerezine na Lošinju. Závěrečný již prakticky povelikonoční pondělní večer opět v Bašce byl až brutálně klidný……“téměř aninohy“.
Na Helmu

Na Helmu

Lopari

Lopari

Go Home :-(((

Go Home :-(((

Potvrzuju, že Velikonoce u moře v Chorvatsku jsou pohodové, turistů minimum (i když trajekt z Cresu na Krk v pondělí odpoledne byl natřískaný k prasknutí, ale pouze turisty, kteří ihned ujížděli k domovům). A ty prázdné ulice a promenády v Bašce………..J………a ještě když vyjde počasíčko……MŇAM 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one