Balkantitul.jpg

MOJEHORY

...blog o cestách po horách a nehorách. Conny & ALena & Petr

Motto

........život není vysilujícím během po stále zrychlujícím eskalátoru, s odškrtávaním  nekonečné řady povinností, za jejichž pečlivé plnění čeká stejná odměna, jako všechny ostatní  -  smrt......  (s využitím textu Dana Kierana v knize Líný cestovatel) 
"Spěchající muž je mrtvý muž"  arabské přísloví

Vánoce 2015 u moře

….již loni nám to „vrtalo“ hlavou, strávit Vánoce („na Ježíška“) v zimně netradiční destinaci, v Chorvatsku a tak, kromě jiného, trochu obohatit naše cestovatelské obzory.
Samozřejmě, že cíl musel splňovat nějaké základní podmínky : u moře, dostupnost infrastruktury jako jsou hospody, hory nebo alespoň nějaké kopečky a klídek…….a nesmí to být zas až moc daleko, abychom „půlku“ Vánoc nestrávili někde na dálnicích. Po googlování nám vyšel Krk na Krku. Poprvé využíváme booking.com, protože těsně před Vánocemi se to zdálo nejrychlejší, a bukujeme apartmánek v Krku nedaleko přístavu
V Krku v přístavu
V Krku v přístavu
Chor3.jpg
Pitný režim musí být :-)
Pitný režim musí být :-)
V neděli před Vánocemi za nádherného slunečného počasí přijíždíme odpoledne do Krku a hned se hrneme do přístavu a do města to obhlídnout. Zdá se, že vše sedí
A tak následujících 5 dní poznáváme samotný Krk i okolí, semotamo nějaká ta turistika na místní vrcholy (Mali Hlam, Kamenjak) atdatdatd.
Výletem na Mali Hlam
Výletem na Mali Hlam
Štědrovečerní večeře, čerstvé rybičky a jiné mořské potvory
Štědrovečerní večeře, čerstvé rybičky a jiné mořské potvory
Štěpánské okolí Staré Bašky
Štěpánské okolí Staré Bašky
a na štědrovečerní večeři kupujeme v místní ribarnici přímo na molu výběr ryb a mořských potvor, které Alena připraví spolu s krumpířem a blitvou.
No paráda…………..
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one